Książkowe prezenty na dzień dziecka
5 kwietnia 2022

Prezenty na dzień dziecka mogą być różnorodne. Obecnie wybierając się do stacjonarnego sklepu z zabawkami, lub przeglądając dedykowane temu strony internetowe, możemy wybierać spośród różnorodnych produktów. Rozróżnienie polega przede wszystkim na płci i wieku dziecka. Są to dwa podstawowe elementy, na podstawie których powinniśmy dokonywać wyboru. Ponadto ważne jest, aby zwracać uwagę na to, czy prezenty, które chcemy sprawić, będą sprzyjać prawidłowemu rozwojowi dziecka. Z pewnością w tej kategorii dobrym pomysłem na prezenty na dzień dziecka będą książki. Ich tematyki i rodzajów jest cała gama. Możemy więc dowolnie wybierać i z pewnością znajdziemy te idealnie dla naszej pociechy.

Polecane książki dla najmłodszych dzieci

Wśród polecanych książek dla dzieci powinniśmy w pierwszej kolejności, rozróżnić dla kogo będą one przeznaczone. To znaczy czy dla najmłodszych, czy już starszych dzieci, które potrafią czytać. W tej pierwszej opcji, wśród najpopularniejszych tytułów można wyróżnić:

– Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem, autor: Marta Galewska-Kustra; 

– Uczę się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa, autor: Marta Galewska-Kustra; 

– Strażacy. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa, autor: athalie Choux; 

– Moje ciało. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa,  autor: athalie Choux;  

– Jano i Wito. W lesie, autor: Wiola Wołoszyn; 

– Mały chłopiec. Książka z zadaniami. Ciężarówka, autorL Clair Agathe, Alexis Nesme. 

Wskazane pozycje są tylko kilkoma z długiej listy propozycje. Faktem jest, że aby były one rozwijające dla dziecka, konieczne jest poświęcenie czasu i wspólne ich czytanie. Ale dzięki temu z jednej strony dziecko rozwija się, rozwija swoje umiejętności podstawowe: czytania. Ponadto jest to dobry sposób na poznawanie przez niego świata.

Inne pomysły na prezent dla dziecka

Oprócz książek, które z pewnością są jednymi z najbardziej rozwijających dla dziecka, można wymienić jeszcze szereg innych zabawek. Warte uwagi są planszówki, gry edukacyjne, kreatywne czy klocki. Śmiało, można jednak stwierdzić, że aby przynosiły one faktyczne rezultaty, konieczne jest poświęcenie dziecku czasu i wspólna zabawa.