Które książki kupić dziecku
5 kwietnia 2022

Czy książki są w stanie nauczyć czegoś dzieci? Oczywiście, że tak. I nie jest tu mowa o podręcznikach, bowiem do tych książek dzieci sięgają z przymusu. Chodzi tu o zwykłe książki, gdzie spotkać można różnorakich bohaterów. Tak, jak najbardziej warto podsuwać swoim pociechom takie lektury, aby i te mogły zaznajomić się z różnymi historiami. W szczególności, jeżeli ktoś szuka pomysłu na fajne prezenty na dzień dziecka np. dostępne w sieci.

Emocje. To, o czym dorośli Ci nie mówią

Czy łatwo rozmawia się z dziećmi o emocjach? Okazuje się, że dorośli mają z tym ogromny problem. Może i chętnie by to czynili, ale problem w tym, że oni sami pewnych rzeczy nie umieją łatwo wyjaśnić. Co w związku z tym zrobić? Można podsunąć im w takim razie książkę, którą napisał Max Skorwider i Boguś Janiszewski. To można powiedzieć, że taki poradnik, który w jasny i klarowny sposób opisuje uczucia, jakie rządzą w życiu. A jak wiadomo – jest ich całkiem sporo. Począwszy od szczęścia, jak również po smutek. Autorzy postanowili skupić się nie tylko na tym, co fajne i radosne, ale również na poczuciu pustki z jakim niekiedy nie tylko dorośli mają do czynienia, ale również dzieci. Emocjonalna książka, pozytywnie odbierana przez czytelników.

Czy wojna jest dla dziewczyn?

Paweł Beręsewicz zaprasza do poznania książki, która chyba idealnie pasuje do obecnych czasów. Chociaż, pozostaje mieć nadzieję, że w Polsce nie będzie się działo nic strasznego. Bohaterkę tej książki jest Ela, która jak do tej pory spędzała wakacje, jak wszystkie inne rówieśniczki. Tylko że po wybuchu wojny, 1 września, jej życie kompletnie się zmieniło. Tata musiał gdzieś pilnie wyjechać. Mama, jako lekarka, pracowała dniami i nocami. Cała opowieść widziana jest oczyma dziecka. Ciekawostką jest to, że tak naprawdę, mała Ela – główna bohaterka – faktycznie istniała. Otóż pierwowzorem postaci jest Elżbieta Łaniewska-Łukaszczyk, która w dniu wybuchu wojny miała dziewięć lat. Książka smutna, ale dająca ogrom nadziei dla wszystkich.