Najlepsze prezenty na Dzień Dziecka
5 kwietnia 2022

Dzień Dziecka to ważny dzień w życiu każdego malucha. Obchodzony zarówno przez najmłodsze dzieci, jak i te starsze, dostarcza dorosłym najważniejszego pytania – jaki prezent będzie idealny na Dzień Dziecka? Poniżej kilka inspiracji, które mogą pomóc w tym trudnym wyborze.

Zabawki stymulujące zmysły

Bez względu na wiek dziecka, zabawka stymulująca jego zmysły będzie bardzo dobrym pomysłem, który wspiera dziecięcy rozwój. Na rynku dostępny jest szeroki wybór zabawek stymulujących wzrok ciekawymi kolorami i kształtami. Dotyk stymulowany jest poprzez najróżniejsze faktury i tekstury. Można wybrać także zabawki grające, lub instrumenty muzyczne, na przykład pierwsze cymbałki. Ten rodzaj zabawek będzie stymulował słuch dziecka.

Przykładowe zabawki sensoryczne to:

– gryzaki i gumowe piłeczki 

– książeczki sensoryczne

– ścieżki sensoryczne

– wszelkie zabawki do wgniatania

– instrumenty muzyczne

Odgrywanie ról

Już najmłodsze dzieci obserwując członków swojej rodziny próbują ich naśladować w codziennych czynnościach. Te starsze, świadomie uwielbiają przebierać się za różne postacie, bądź odgrywać określone zawody, czy role społeczne. Dlatego dobrym pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziecka będą umożlwiające odgrywanie ról zabawki. To mogą być na przykład:

– zestawy drewnianych, bądź plastikowych narzędzi 

– drewniana kuchenka do gotowania

– zestaw do urządzenia przyjęcia herbacianego

– zabawkowe mopy, wiaderka, miotły

– zestaw małego lekarza, małej pielęgniarki

– wszelkiego typu stroje, np. przebranie księżniczki, policjanta, Indianki, strażaka

– rekwizyty, takie jak różdżka, gwizdek

Zabawki wspierające motorykę małą

Motorykę małą będą wspierały te zabawki, które angażują małe rączki do pracy. To będą wszelkiego rodzaju:

– klocki

– układanki

– puzzle

– elementy do skręcania, łączenia, wyginania

– artykuły plastyczne

Najlepszy prezent dla dziecka w każdym wieku

Bez wątpienia, najlepszym prezentem dla dziecka w każdym wieku będzie książka. Dla najmłodszych dzieci mogą to być twarde książeczki kontrastowe, oraz sensoryczne. Dla starszych dzieci wybór książek jest jeszcze szerszy, bo można wybrać również książeczki sensoryczne, ale z większą ilością tekstu i obrazków, książki wydające dźwięk lub przesuwane, książki bogato ilustrowane przeznaczone do wyszukiwania poszczególnych elementów, czy pierwsze czytanki pełniące funkcję edukacyjną. Dla jeszcze starszych dzieci można sięgnąć po pierwsze powieści i bajki. Książka zawsze będzie wspaniałym wyborem na prezent z okazji Dnia Dziecka.